حملات چشم هرم

حملات چشم هرم

در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۱۷ پلیس ایتالیا اسناد محرمانه‌ای مبنی بر زنجیره‌ای ازحملات سایبری به اعضا و موسسات دولتی این کشور منتشر کرده است. هدف این حملات ، ناشی از بدافزاری به نام “چشم هرم” (Eye Pyramid) است که قربانیان این حملات ، سیاست‌مداران، بانک‌ها و شخصیت‌های دولتی معرفی شده  اند.

این حمله اولین بار در سال ۲۰۱۲ رخ داده و توانسته با حمله به ۱۸,۳۲۷ کاربر نزدیک به ۱,۷۹۳ رمز عبور و ۸۷ گیگیابایت اطلاعات را به سرقت برد.این بدافزار توسط ایمیل‌های آلوده پخش می‌گردد و سطح پیچیدگی پایینی دارد، با این وجود آنقدر انعطاف‌پذیر است که به راحتی به منابع موجود در کامپیوتر هدف دسترسی پیدا می‌کند. روش آلوده شدن سیستم نیز بسیار ساده است: تبهکار سایبری ایمیلی را ارسال می‌کند ودریافت کننده آن‌را باز می‌کند و به محض باز شدن، نرم‌افزاری بر روی سیستم نصب می‌گردد و به فایل‌ها دسترسی پیدا می‌کند.

پلیس ایتالیا همچنین لیستی از آدرس‌های ایمیل و نام سرورهایی که از آن‌ها برای این حملات استفاده شده ارائه کرده است:

حملات چشم هرم
حملات چشم هرم
حملات چشم هرم
حملات چشم هرم

بدافزار چشم هرم نه پیچیدگی دارد و نه به سختی قابل تشخیص است اما توانسته موفق به حمله به تعداد بسیار زیادی از قربانیان شود و بیش از ده‌ها گیگابایت اطلاعات را به سرقت برد. از این رو محافظت از داده‌های حساس و مهم باید در دستور کار سازمان‌ها و کاربران خانگی قرار گیرد. همچنین توصیه می‌شود هیچگاه نامه‌های الکترونیکی که از آدرس‌های مشکوک و ناآشنا برای شما ارسال می‌گردد را باز نکنید.

نوشته شده توسط آقای معمار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سعی در ارائه تعریف جدیدی از راهکارهای امنیتی به همراه خدمات فنی و مهندسی

تماس با ما

تهران، میدان تجریش، خیابان سعدآباد ، خیابان افراز، پلاک 17 واحد همکف
تلفن های تماس:
6425 2271 21 0098
4093 2685 21 0098
4701 2685 21 0098
تمام حقوق این وب سایت برای شرکت پارس سیف نرم افزار محفوظ می باشد.
طراحی و اجرا : TodayMarketers